Sharanagati

Collected words from talks of Swami Tirtha
(з  лекції на Б.К.Тиртхи Махараджa, 3 вересня 2006, Софія)
Ми повинні бути вірні йому – це ще одна практика в Крішни Бгакті бути вірним Крішни. Вам б не сподобався  слуга, який плентається туди-сюди, чи не так? Але Ви хотіли би слугу, який лояльний. Хто готовий служити, незважаючи на всі проблеми і труднощі. Так, щоб бути вірним є шанс – для учня, наприклад, або для шанувальника Крішни – висловити свою подяку. Як ми можемо висловити нашу вдячність до свого вчителя? Коли ми йому вірні. “Я твій вічний слуга. Відтепер я твій “.
Тоді ви могли б запитати: чому Крішна? Є так багато можливостей – наприклад, Господь Ісус, або Шива, або того чи іншого … чому Крішна? Тому що це захоплюючий молодий з флейтою в руках? Ну, це не поганий підхід, тому що це, звичайно, цікавий. Але якщо присутна лише ця поверхнева чарівність, це не досить глибоко.
Але що він говорить в “Шрімад Бгагаватам”? Він сказав: “Я існував до створення і до мене не було НІЧОГО – ні проявлено, ані непроявлено, нічого крім того. То, що ти зараз бчиш у цьому Всесвіті, це також Я. І що залишиться після Пралайя, після знищення,  назавжди буду Я”. Так – до створення, під час існування і після знищення –  те, що залишається це Він. Це ще одна причина, щоб прославити Крішну – тому що Він фінальне, кінцеве існування. Ми вважаємо Його за первинне джерело існування – Сарва карана каранам – причина всіх причин.
“І ти повинен знати, – сказав він Брахмі – що все, що представляється реальним, це нічого іншого ніж  Моя ілюзорня енергія.” Ілюзія діє в двох напрямках. Один з них, коли ви показує щось неправдиве як правдиве – це коли вона нас заблукає. Друга вункція ілюзії – це скривати істину. Коли ви побачите або відчуєте це, ви повінні знати: ага, це Його енергія, вона не є незалежною від Господа.
Нарешті він сказав: „Те, які шукають атма г’ян, знання про себе, мусять завжди, всюди та у будь яких умов шукати Верховну Абсолютну Істину.” Тому ми повінні продовжити цей пошук – пошук божествено прихованного та очевидно прекрасного Бога.
Якщо ми запитаємо „Чому Крішна?” – це причина. Він джерело, Він причина, Він прихильник і це Він захоплюваюча краса нашого життя.
Якесь інше пояснення чому Крішна? Це було таттва, дайте мені раса. Чому Крішна? Бо Радхика Його любить.


Leave a Reply