Sharanagati

Collected words from talks of Swami Tirtha
(З лекції Б.К.Тиртхи Махараджа, 3 вересня 2006, Софія)
Шлях досягнення заспокоєння і абсолютнього рівеня щастя – повне, абсолютне щастя – це поклоніння перед Богом Крішна. І ми повинні скористатися цією можливістю для спілкування зі святими. Бо в кожному випадку це життя – треба спілкуватися з людьми. Стародавні філософи кажуть, що життя людини означає життя в суспільстві. А ті, хто не живе в суспільстві, не людей. Вони не люди, які вони? Тварини чи …? Божественні істоти. Так ті, хто не живе в суспільстві, вони або тварини або божествені істоти. Це означає, що в житті ми спілкуємося весь час. Ви спілкуєтесь з дітьми, з чоловіком, або з жінкою, сім’єю, коли ви на роботі, у школі – весь час спілкування. І ми дуже щасливі, якщо ми можемо спілкуватися зі святими людьми. І який буде великий шанс в нашому житті, якщо у нас є таке спілкування? В іншому випадку, просто життя даремно! 60-80 років, все існування знову опускається. Подумайте, скільки життів у вас позаду, не маючи можливості спілкуватися зі святими? Але тепер у нас є така можливість. Тут ми разом, і нехай ми зловимо цю можливість, не пропустимо свій шанс поспілкуватися з народом святим.
Звичайно, спількування стається щось зовсім зазвичайне, коли ми разом всим часом. Якщо ви спілкуєтеся з Крішною один раз на рік, ви його оцінитиме : “О, як ти красивий, о, як ти прекрасний, о , який ти Господи!” Але якщо він приходить кожен день до вас…? Що ви скажете другого тижня: “Ой, ти знову ще голодний? Ти знову за чапати прийщов?”Важко оцінити того, хто поруч з нами. Ми дуже радібхагтам в Алясці, але просто терпіти того, хто спить в сусідньому спальньому мішці, нам трішки важко.
Наші ююбов і подяка не повинні бути теоретичними, вони повинні бути практичними, бути фактом. Або візьмемо наприклад одну історію кохання.Поки закоханні далеко один одного, вони готови на все щоб були разом. Але коли вони збируться разом і починають жити разом – За останні кілька років: “Як позбутися від цього чоловіка?” “Як знайти іншу жінку”?
Постійне спілкування нам нудно. Для того і  дуже корисно спілкуватися зі святими – час від часу. Тільки уявіть собі, Гурудев приходить і залишається з вами 365 днів на рік! Важко на витривалість! Дивіться, два рази на рік, коли я можу прийти, але можна і не прийду, у мене є повна свобода для участі чи ні – цього досить для мене.
Але якість та інтенсивність цього спілкування повинні мати вирішальне значення.
Просто порахуйте,зі скількома людьми ви спілкуєтеся – в сім’ї, в розширену сім’ю, в дому, у школі, в дитячому садочку, тут і там – сотні тисяч, чи не так? Коли ви йдете до перукаря, до автозаправної станції – незчисленні. Яке спілкування ви пам’ятатимете? Яке буде значне серед багатьох? Як що ви можете взпам’ятати хоча п’ять осіб, то ви щастливі.
Спілкування зі святими дорогоцінне. Тому що з ними можна перетнути океан матеріального існування. Благословення Крішни і гарна компанія допомагають нам багато чого. Тому наш ідеал – чисте духовне спілкування зі святими. Чому? Тому що їх компанії найлегкіше служити Богу.
Нещодавно хтось сказав: “Дуже важко в компанії демонів.” І я відповів: “Зміни, своє бачення.” Не треба дивитися на інших як на  ворогів. Мати своїх людей навколо себе це цриятливо.Не мати їх, теж сприятливо, бо цим способом легче оцінющвати все. І після стілки багато життів, як що ми досягнемося до святих людей, ми будемо дуже щастливими.


Leave a Reply