Sharanagati

Collected words from talks of Swami Tirtha
(з лекції  Б.К.Тиртхш Махараджф, 3 вересня 2006, Софія)
Багато людей думають, що оспівати Харе Крішни це якийсь регулюючи принцип очищення та ритуальне обожнювання. Для новаків це можна ітак, але на вищих рівнях ні. Тому що ця матра є гимном похвали зустричи між Крішною й Радхою. Можна сказати, що найвища концепція бхакті прихована в ції мантрі. Тому що, коли зустрича очевидна, вона не так цікава. Але, коли вона прихована, коли вона таємна, тоді вона більш інригуюча. Якщо ви организуєте лекцію, називаючи її „основні вчення у філософії” мало-хто там прийде, але як що назва буде «Таємні вчення», прийдуть там сотні людей.
Гурудев одного разу сказав до декількох друзів: “Це журнал, це книга для початківців, а ЦЯ книга є для більш прогресивних.” Кожний сказав: “Дай мені це!” Так люди хочуть бути більш досвідчені, вони хочуть, щоб дізнатися таємницю таємниць, тому що таким чином таємниці якось цінуються більше.
Тому, коли зустрича не так очевидна, коли вона прихована, таємна, организована якимось посередником – у цьому більше смаку. Якщо скажете „радхе Ш’ям” це очевидна зустрича. З одної сторониРадхарані, з другої – Щамасундара, вони зустричаються і це очевидно все. Але якщо скажете „Харе Крішна”…не дізнаються про зустричу, вона більш прихована. Можна сказати, що самобога прихована в Махамантрі, зустрича прихована в Махамантрі. Можемо сказати, що Махамантра теж така як танець раса. Вони ніби бігащть один за одного, чи не так?Один Крішна, одна гопі, один Крішна, одна гопі – хто буде перший? Якщо ви присвятчені ції мантрі – Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе – слова Радхи і Крішни, вони просто танцюють. Тому їхня зустрича прихована там.
Головна фігура в цьому божественому танці Шримати радхарані. Доку Вона там присутна, Крішна щастливий. Але був такий момент, коли Їй було неприємно. Як я вам сказав, Вона дуже почутлива і відчула, що „Крішна танцює, але у колі ще декілька жінок і Він звертає увагу їм, не тільки мені!?Я не можу цього терити! Я відкила очі тільки для нього, а зараз Він танцює з іншими жінками!? Це нестрпне!” І ось вона вирішила: „Я покину цей танець.” Інезважаючи на це, що, як говорять, тоді танцювали сотні гопі, у цьому моменті, як Вона пішла,Крішна відчув: „Уже не так, як було!” Він же теж дуже почутливий, незабаром зразумів: „Моя люба не тут”і почав шукати її.
Ітак Краса і Любов вукають один одного. Вони живуть один для одного, а нам варто вити для Ніх – це означає віддане служіння. І диво починає відбуватися, коли  ця таємна зустрича Божественої Краси с Божественою Любов’ю відбувається в наших серцях.


Leave a Reply