Sharanagati

Collected words from talks of Swami Tirtha
(з лекції Б.К.Тиртхш Махараджа, 3 вересня 2006, Софія)

Крішна – капосник. Серед обманщиків Він найкращий. Можемо сказати, що найбільший, Він – Божественний Обманщик. Але одного разу, думаю, я розповідав уже цю історію, вибачте, що повторюю її, але вона дуже добра, Крішна мріяв зустрити Радхіку вдні. Знаєте, уночі нема проблеми, бо всі сплять, ніхто не стежує і Вони можуть зустричатися спокійно після заходу сонця. Але вдні дуже важко. Всі люди в селі будуть бачити їх, будуть намагатися запобігти їх, тому що суперечають нормам моралу, але Крішна відчував гаряче бажання: хотілося побачити її зараз! Тут і зараз! “Він навіть захворив від цього бажання.
Зазвичай Крішна грав зі своїми друзями гопалами. Його друг Судхам відразу відчув, що Крішна мучиться і запитав Його: „Що з Тобою, Крішна?” а Крішна відповідає: „Мені дуже сумно, бо не можу Радхики побачити! Приведи мені її сюди, Я мрію побачити їїї! Приведи її!”
Судхам був красивий і дуже подібний в обличчі Радхики. Так він прийшов до Їй дому і таємно сказав: „Крішна хоче тебе побачити. Що з цим робитимемо?” А Радхика сказала: „Зараз? О, це неможливо, мої батьки дома, не можу зараз Але Я додумала ся!”Тому що були дуже подібні один одного, поміняли одягами. Судхам взяв одяг Радхиарані й заличився дома, а Радхарані, одягнута як Судхан приготовила ся піти. Але тоді прийшли Джатіла і Кутіла, які завжи хотили заважат Їхні зустричи. Вони сказали Радхарані: „А, це ти, Судхаме? Що відбулося?” І вона мусила щось придумати, тому сказала: „Знаєте, в нас теля загубилося і Крішна турбується, тому я прийшов шукати поміч”Бачите,. Крішна Говінда шукає маленке теля, яке загубилося, чи бачите символику? Тоді вони дали йому (Їй) одне теля і сказали: „Добре, візми його, щоб Крішна був спокійним. Але Радхики не чіпай! Вона залишиться з нами.”
Так Вона пішла, одягнута як Суджам і незабаром знайшла Кріну. Крішна закричав: „О, Судхаме! Ти не зміг привести Радхику?!” А Вона відповіла: „Ні, я не зміг, цього разу було неможливе привести Її”. Вона почала жартувати з Ним, а якюо Він капосник, то вона інколи жорстока. „Бачиш, я не зміг привести Радхику, але можу привести Чандравалі, якщо хочеш.” А як ви знаєте Чандравалі завжди послухає Крішну, завжди Йому каже „так”, а Радхика готова сказати „ні” Крішні
Пробуйте зрозумити сенс – сказати Господу „ні”. Завжи нас вчили казати „так” Богу. А зараз ми говоримо про когось, хто каже „ні”?! Це дуже дивна ідея.
Але Крішна майже помер від журби, а Судхам пропонував Йому Чандравалі! Це був для Нього як останний удар. Він ледь відповів: „Я хочу молока, не можу пити кефір!”Тоді вже Радхика показала милість: „Гей ти! Чи ти мене не пізнав? Це я.”
Можемо сказати, що це якась ідилична історія. Але якщо подумаєте, зарозумієте про що іде річ у бхакті.
Чи можливо, щоб хтось обманув Її, Після того, як Вона обманула Бога-обманщика, думаю Крішна не найкращий, аВона. Його найкраща, найсильніша сторона у неї. і від того моменту, Ві стался рабом, втратив Свою незалежність.
Якщо нвіть Крішна не може обманити Радхику, то нам не треба пробувати. Хай будемо добрими бхактами, бо не можемо обманути Її. Вона перевіряє серця, бо стежує души Крішни. Якщо хтось приде з недобрими думками, вона захищатиме Крішну.Leave a Reply