Sharanagati
Collected words from talks of Swami TirthaOct
1
(з лекції Б.К. Тритхи Махараджа, 2вересня 2006, Софія)
Є різні способи підходити до молитви. Довгий час ми хочемо здійснювати свої мети, амбіції і бажання – вони не обов’язково неправильні, але вони трохи прості. Але потім ще в перших філософских лекціях позуміємо, що це не добре молитися Крішні за егоїстичні бажання. Тоді ми шизофреніки – бажаємо аби здійснювалися стільки багато речей, але знаємо, що молитися за них заборонено й погано. Це не так? І від сильних, здрорових людей з характером, після того, як займемося цією йогою, ми перетворюємося на шизофреніка 21-ого століття. Як це моливо? Хіба це то, що ми хочемо. Напевно ні. Ми хочемо бути здоровими і сильними. І слід усвідомити своє життя. Якщо допомога Крішни мені ще потрібна, до кого іншого повретатися, кому іншому молитися? Саме ЙОМУ ми мусимо молитися.
Тому не обтяжуйтеся намагатися щоб заборонити собі молитися. Якщо вам щось потрібне, тільки скажить. Але не кладіть усе до своєй кишені. Будьте готові поділити все, що ви отримали з іншими.
Крім цього ми мусимо навчитися як молитися. Ісюють різні типи молитв, як нприклад молитися за благословлення, за прощення. І на решті, коли ми досягаємо справжню рівнину молитви, ми починаємо славити Бога.
Якщо ми під захистом, це означає, що ми маємо до кого звертатися. Які-небудь проблеми або нещастя ми маємо, у нас є радник, маємо партнера. Крішна готовий служити нам, але як ми готови служити Йому? Можете виразити свої прости молитви:”О, Господи, думаю, що мені це непотрібно, але яка Твоя думка?” Це дуже важлива частина. Тому що ви можете вільно сказати: „Мнеі потрібно це, мені потрібна Твоя допомога”. Не будьте параноїками: „Чи попросити? Чи помолитися? Краще ні…а мабуть так…Це не првильно…”Ні, просто віддайтеся своїм молитвам. Але завжди залиште рішення ЙОМУ.
Тому що цим способом діємо як ВІН. Він дає такий же вибір Арджакгні: „Я тобі сказав усе – ти вирішаєш.” Цим способом ви можете розповісти все Крішні. Але в кінці не забувайте додати: „Зараз залежить на тебе вирішити, що бажаєш.”
Тому що насправді все відбувається як Він вибере. Тому й краще було б, коли ми мудрі ще з початку и „представити Йому можливість”, але ще бути задоволеними від того, що ми отриматиме.
Але від цього початкового рівня (каніштха), де ми молимося тільки для себе, ми хочемо кваліфікуватися і швидко дістатися до середнього рівня(мадхйама)- молитися для інших. Бо ми не починаючи, ми практикуючи й хочемо молитися для інших. „Мій Боже, не хочу нічого для себе, єдине для інших я молюся”. Але навіть тоді, якщо ми ще зберегаємо псіхічне ставлення починаючих, ми можемо виконати духовне насильство, . Що це означає? Якщо, наприклад, ми молимося Господу: „Боже, зроби Дамодара такого чі такого. Хай діє так, як я придумав.” Бо ми завжди маємо таке почуття: „О, мабуть цей фруг може статися бхактою. Будь ласка зроби з нього бхакту!”Це те саме! Хочу наказати СВОЄ бажання над цією людиною посредництвом Бога. Це не так? Часто відбувається. Незважаючи на це, що я думаю: „О, я молюся для нього.”Ні. Ми молимося для свого бажання, яке відбувається на ньому. Ми відчуваємо різницю, невже?
Як тоди молитися для інших? Якщо молимо ся ДЛЯ когось, не треба давати увагу тільки своєму бажання, треба закликати милість Бога, керувати Його увагу до цієї людини: „Благаю, дай йому Свою милість. Хай його дорога буде рівною.” Цим способом наша увага, сила наших молитв, направлені до цієї людини й до Бога, і тоді відбувається добра трансмісія. Тому, ми мусим обути дуже обережними в своїх молитвах, бо вони дуже потужні. Скільки лютина більше чиста, стільки потужніше їй молитва.
І так, не забувайте молити ся для себе цим способом про який ми вже говорили: „Це моя думка, моє бажання, але що думаєш Ти?” – не пропускайте другу частину. Не забувайте молитися і для інших:„ Благаю, допоможи їм, нехай їх дорога буде легше, рівніше.” І в кінці, не забувайте молитися в настрою вихваляння. У „Ішопанішаді” є вигук до Бога: „О, мій Боже, величезний як вогонь!”Просто вихваляння: „Ти великий! Ти променистий! Ти потужний!” Це спільне розуміння для Бога – Ти великий. Але ми дуалісти, тому ми молимося складенними долоннями. Тому що в складенних долоннях ми можемо об’єднати все творення, можемо піднести все, що ми маємо.