Sharanagati
Collected words from talks of Swami TirthaJan
28
(коментар Б.К.Тиртхи Махараджа про пісню „Дайня о Прапатти”,
6 вересня 2006, Софія)
„О, мій Боже, Харі, мій милосердний Господи, вічна слава Тобі, Боже Радхи! Стільки разів я від тебе уникав, але цього разу, прошу Тебе, прийми мене за Свого.”
Недавно ми говорили про це, як молитися в необхідному настрої. Ми сказали, що існують різні молитви, як наприклад хотити щось, молити про прощення, чи просто славословити. В цієї пісні все. Вона розповідає сумну історію присвяченого: „Я уникав від Тебе стільки разів. Але Ти мій возлюблений Бог і хоча я ввкидав Тебе життя після життя, ЗАРАЗ прошу Тебе, прийми мене за Свого.” Ми бачимо ще на першому ряду пісні всі різні типи молитви.: прохання про щось, благання благословлення, прощення: „Я помилявся, але прошу Тебе, прийми мене”, а також і прославлення: „Ти мій возлюбленний Господ”.Будь-коли ми молимося, ми повинні об’єднувати всі ці елементи.
І ця молитва зосереджена до милосердного Богоа. У цьому шанс цієї молитви, людини, яка молиться цим способом – що милосердний Бог, милосердний Господ буде діяти милосердне, Крішна справедливий Бог. Він віддає карма-пхалу, плоди карми, але Він це робить відповідно до наших справ – дає нам плоди, яких ми хотили, , які ми заслужили. Але не треба взинувачити Його. Сказано: „Той, хто сіє вітер пожне бурю.” Якщо ми діємо певним чином, ми повинні приймати відповідні результати. А скільки дій, скільки слів, скільки думок ми маємо! Вони як насіння, які ми сіємо в полі свого серця. З плином часу ці насіння проростають, зростають. І раптом наше серце заросло бур’янами, а потім ми плачемо: „Щось відбувається зі мною. Я не заслуговую цього.” Хоча ми розкидали насіння.
І якби Бог був тільки справедливим, ми би платити за всі помилки, які ми зробили. Ми більш-менш це робимо. Але присвячені розумні. Вони хороші інвесторі і хороші бізнесмени, духовні бізнесмени. Вони знають, що “Маю проблему зі справедливим Богом. Я зробив так багато помилок і доведеться платити весь капітал плюс відсотки.” Так це – інвестуєте в бізнес, в якусь діяльність, і вона в достатку пропонує свої плоди. Так ви мусите погасити борг у більшій пропорції.Тому ми намагаємось повертатися до Крішни, до милосердного Бога, АЛЕ не шахрайськими ставленнями, як наприклад: „Тому що я помилявся, краще повернутися до милосердного аспекту Бога, бо цим способом я можу обманути Його, Він мені пробачить і я знову можу пробити що я хочу.” Так, звичайно, не можна. Ми не можемо обманути Милість. Мілість приходить без причини. Ми не можемо її примусити. Ми повинні мати всі якості як бажання слушити, відданість, смиренність, щирість. Але Милість прийде. Бхакті має таку характеристику. Ми не можемо примусити її, Але вона активна, і дуже потужна практика. Ми часто не розуміємо як вона діє, але вона так нездоланна. Це чотири характериситики процесу Бхакті: діє сам від себе, потужний, нездоланний і важко зрозуміти як дійсно діє. Милість також приходить сама, Якщо Крішна дає милість, вона прийде, навіть коли ми незаслугуємо їй. Але потік милості заоб’язує нас коритися йому. Тоді ми вже не можемо мати ставлення до обману. Можна у нас недобрі наміри, але після цього як ми вже знаємо що таке бествена милість, у нас їх уже не можна бути.
І яка сумна історія присвяченого в цієї пісні? „Я уникав від Тебе багато разів. Милість підійшла до мене, але я сказав: Ні, дякую. Це не для мене. Я від Тебе відмовлявся. ” Як ви продовите речення? „Я відмовлявся від Тебе, але Ти від мене ніколи не відмовлявся.” Це різниця між людиною і Богом. Я можу Його заличити, але Він б ніколи не залишив мене. Те ж саме і з гуру. Учень завжди може покинути свого вчителя. Але гуру не може покинути свого учня. Радуйтесь свободі. Потім уже буде запізно.
І так: „Я відмовлявся від Тебе, але Ти від мене ніколи не відмовлявся. Цього разу я інший. Прошу Тебе, пройми мене за Свого.” Що відбувається, якщо хтось буде прийнятий як належний Бога? Це кінець його нереальної незалежності, уявляємої самостійності, неприроної свободи. „Прошу, прийми мене за Свого” Це дуже заповітна молитва. „О, мій Боже, стільки утроб я перебродив, нарешті до Тебе, Боже, захотив від Тебе притулитися. Прошу від всієї души, збережи цю нещасну душу зі Своєю божественою милістю. ” Баху джони бхрами – я блукав в утробах різних видів тварин. Але у цьому житті я отримав шансу для божественого народження.Прошу, збережи цю жалюгідну душу зі Своєю божественою милістю. Божественна милість – це протиотрутою від змій матеріального життя.
Це була сумна історія присвяченого. А тепер вигук: „О, Боже Радхи!” Це не просто повертання до незнайомого, віддаленного Господа. Це дуже піднесенний поклик не до справедливого, а до люблячого Бога. „О, коханий Радхи, Ти початок, ти життя у всесвіті! Ти все для всіх!”Це прослявлення – Ти все для всіх. Якщо б ми могли отримати таке бачення, це піднесене розуміння, піднесена свідомість про Бога. А про цю Люблячу Красу в наступному вірші згадується, що: „Ти Даєш благодать світу, Ти Бог всесвіту. О, мій Господи, де я можу знайти житло, якщо Ти мене вигониш? Нарешті я прийшов до висновку, що в цьому світі єдиний Ти можеш зберегти Свого слугу .”
Ця пісня про смирення і відданість, дайня й прапатті. Коли ви відчуваєте, що у вас їх немає, заспівайте цю пісню. Іраптом ви пригадаєте через скільки життів ви минули, скільки помилок ви зробили, яка мета і який спосіб повернутися до Бога. Але не кайтеся за т, що відбулося. Минуле – це історія, майбутнє – загадка, а теперішня мить – це дар.